obabljenima

Iz Wiktionary
Idi na navigaciju Idi na pretragu

Srpskohrvatski[uredi]

Flektirani oblici[uredi]

obabljenima

  1. instrumental množine ženskog roda pozitiva pridjeva obabljen
  2. lokativ množine ženskog roda pozitiva pridjeva obabljen
  3. dativ množine muškog roda pozitiva pridjeva obabljen
  4. instrumental množine muškog roda pozitiva pridjeva obabljen
  5. lokativ množine muškog roda pozitiva pridjeva obabljen
  6. dativ množine srednjeg roda pozitiva pridjeva obabljen
  7. instrumental množine srednjeg roda pozitiva pridjeva obabljen
  8. lokativ množine srednjeg roda pozitiva pridjeva obabljen